• Easy Sign In
    RPX

Wednesday, Feb 19th

Last update:04:57:17 PM GMT

bi3on.info
You are here: УКР
Ukrainian (UA)English (United Kingdom)
  • ЄС допоможе Львівщині відновити 90 га земель

  •  

    Львівська мерія готується здати в оренду шість об’єктів

  • Фірма з оточення Януковича виграла тендер на 135 млн грн

  • «Реформи» влади призвели до падіння ринку цінних паперів, – ЗМІ

  • Долар на міжбанку сягнув 8,9 грн

  • КМДА заплатить за оренду рекламного місця у Каннах 62 тис. євро

  • ВСУ: Вкладники, які загубили квитанції про внесення коштів на рахунок, лишаться без депозитів

  •  

    Укрзалізниця зняла «Хюндаї» з решти маршрутів

  • Через подорожчання долара зросте вартість пального, овочів та фруктів, – експерти

    Через подорожчання долара зросте вартість пального, овочів та фруктів, – експерти

  •  

    Заміна «Хюндаїв» на крюківські поїзди. Хто заробить цього разу? – соцмережі

  • Фірми, наближені до регіонала Царьова, боргують 100 млн грн російському банку

  •  

    Fitch знизило рейтинги Києва, Харкова та Одещини до переддефолтних

  • «Кредобанк» запроваджує нові депозитні пропозиції для фізичних осіб®

  •  

    Адмінбудівлю «Львівводоканалу» відімкнули від світла

  • Пасажирам знятих з маршрутів Хюндаїв вже повернули 969 тис. грн

  • ПФУ: На сьогодні профінансовано понад 60% пенсій

  • НБУ підвищив офіційний курс долара на копійку

  • Україна цьогоріч шукатиме запозичень на $19 млрд

  • Торік основними інвесторами Львівщини були Польща та Кіпр

  • Помірна девальвація гривні держбюджет України не врятує, – експерти

  • НБУ не буде вводити мораторій на дострокове зняття депозитів

  • На Львівщині продовжується спад будівництва житла

  • Економічна свобода штовхає споживачів до фастфуду і ожиріння

  • Німецький банк планує заробити 5 млрд євро на «Проекті Восьминіг»

  •  

    Податківці нагадують про особливості сплати податку на нерухомість

  •  

    «Кличко» стане російським брендом, – ЗМІ

  •  

    Кабмін збільшив статутний капітал «Нафтогазу» на 11 млрд грн

  • У Міндоходів задумали створити базу «справедливих ринкових цін»

  • В уряді затвердили програму підтримки інвесторів ЄвроБаскет-2015

  • Україні потрібно заморозити витрати та відпустити гривню, – Андерс Ослунд

ЄС допоможе Львівщині відновити 90 га земель

З метою реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ», в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Яворівська районна рада Львівської області передала у спільну власність територіальних громад земельні ділянки на території Завадівської сільської та Немирівської селищної рад.

 

Про це повідомив сьогодні, 17 лютого, власкор IA ZIK з посиланням на дані Яворівської районної ради.

Яворівська районна рада вирішила: прийняти у спільну власність територіальних громад Яворівського району земельні ділянки на території Завадівської сільської ради та Немирівської селищної ради (за межами населених пунктів) Яворівського району, загальною площею 40 га, із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, зокрема:земельну ділянку, площею 10,15 га, що розташована за межами населеного пункту Немирівської селищної ради; земельну ділянку, площею 29,8500 га, що розташована за межами населеного пункту Завадівської сільської ради.

Нагадаємо, що, як вже інформував IA ZIK, на Львівщині 90 га деградованих земель віддадуть під проекти ЄС.

На Львівщині колишні промислові землі Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» та Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» передано у комунальну власність місцевих громад для подальшої реалізації проекту технічної допомоги Євросоюзу з розвитку підприємництва, а також відновлення деградованих земель у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Відповідно до розпорядження голови ЛОДА, припинено право користування Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» земельною ділянкою 46, 4 га та передано її у комунальну власність Новороздільської міської ради.

Іншим розпорядженням припинено право користування Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» (правонаступники – Новояворівське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка» та Новояворівського державного підприємства «Екотрансенерго») та передано земельні ділянки площею 40 га у комунальну власність Яворівської районної ради.

Зазначені колишні промислові землі планують задіяти для реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґмініЛюбачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ».

 

Львівська мерія готується здати в оренду шість об’єктів

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

Фірма з оточення Януковича виграла тендер на 135 млн грн

ДП «Укрзалізничпостач» за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Євроінвестстрой» на придбання устаткування на 135,08 млн гривень.

Про це пишуть із посиланням на «Вісник державних закупівель».

Як зазначається, зокрема, йдеться про клема пружні, прокладки підрейкові, вкладиші підпружні ізолюючі – 5,35 тисяч шт.

Офіційним власником фірми «Євроінвестстрой» є Ольга Середа, директором Максим Наумов. Фірма також є субпідрядником на будівництві «Охматдиту», саму компанію пов’язують з оточенням Олександра Януковича, пише видання.

Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ НВП «Енерготрансінжиніринг» Олександра Мальцева і Віталія Ясенка з різницею пропозицій 0,8%.

Власниця «Євроінвестстрой» Ольга Середа у свій час працювала менеджером з продажу ТОВ «Торговий дім «Мега Терм» Олексія Любача, директором якого працює Віталій Ясенко, співвласник «Енерготрансінжинірингу».

 

«Реформи» влади призвели до падіння ринку цінних паперів, – ЗМІ

Оборот цінних паперів у 2013 році скоротився на третину – до 1,69 трлн грн, через податкову та депозитарну реформу українського фондового ринку.

Також на тлі зростання біржового обороту цінних паперів на 80 % (до 474,6 млрд грн) відбулося скорочення позабіржових операцій більш ніж удвічі – з 2,27 трлн грн до 1,21 трлн грн, повідомили в кінці минулого тижня в Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), пише Завдяки цьому частка організованого фондового ринку збільшилася з 10,4% до 28%.

За інформацією директора департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР Максима Лібанова, біржовий оборот облігацій підприємств, акцій і держоблігацій зріс майже на 90-100%. Водночас знизилися обсяги торгів деривативами та муніципальними облігаціями.

«Найпопулярнішим фінансовим інструментом, з яким здійснювались операції, залишилися державні облігації, частка торгів якими склала 74%. Далі йдуть облігації підприємств (10% операцій) і акції (до 10%)», – розповів Лібанов.

Ключовою подією, яка переформатувала ринок, стало введення з 1 січня 2013 року акцизу на продаж ЦП поза біржею. Для таких операцій ставка склала 1,5% від суми угоди, але за умови знаходження паперів в лістингу фондової біржі ставка зменшувалася до 0,1%, а при наявності біржового курсу – і зовсім до 0%. Для похідних інструментів (ф’ючерси, опціони) розмір акцизу на біржі склав 0%, за її межами – 85 грн.

Найсильніший удар ці норми завдали по вторинному ринку векселів – їх оборот скоротився з 412,1 млрд грн до 3,4 млрд грн.Загальний обсяг угод з акціями (біржових і позабіржових) знизився в 3,46 рази – до 171,5 млрд грн, з облігаціями внутрішньої держпозики – в 1,67 рази, до 726,9 млрд грн. Обсяг торгів з інвестиційними сертифікатами (на них не поширюється акциз) виріс в 4 рази – до 496,5 млрд грн.

Наприкінці 2013 року на ринок значно вплинула і проведена депозитарна реформа, що, на думку учасників ринку, дозволить істотніше збільшити частку біржових операцій і в нинішньому році.

«Частка біржових угод в 28% від загального обсягу торгів – це вже досягнення для українського фондового ринку. Однак після набрання чинності 12 жовтня минулого року закону про депозитарну систему всі розрахунки за операціями з облігаціями внутрішньої держпозики і муніципальними облігаціями відбуваються через Розрахунковий центр. Здійснювати такі угоди поза біржами стало клопітно», – пояснив директор компанії «Фінекс-Капітал» Ігор Когут.

 

Долар на міжбанку сягнув 8,9 грн

17 лютого на міжбанківському валютному ринку торги доларом відкрилися на ТОМ’і зростанням котирувань до 8,82-8,9.

Про це повідомляє компанія

Як зазначається, котирування по євро-гривні пішли вгору – до 12,085-12,1945.

Ціни на російську валюту піднялися до 0,2512-35.

На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар незначно скоригувалися до 1,3702-04 (п’ятниця – 1,3708-10).

Нагадаємо, на закриття торгів на міжбанківському валютному ринку 14 лютого котирування гривні щодо долара знизилися до 8,8-8,82 гривень за долар з 8,77-8,8 гривень за долар.

 

КМДА заплатить за оренду рекламного місця у Каннах 62 тис. євро

Департамент економіки та інвестицій КМДА уклав угоду з компанією «Reed Midem» на оренду виставкової площі для участі міста Києва у міжнародній виставці нерухомості «МІРІМ-2014.

Про це пишуть з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Вартість угоди становила 61,77 тис. євро. Як зазначається, КМДА орендує 69,85 м2 виставкової площі.

«МІРІМ» пройде 11-14 березня 2013 р. в «Палаці Фестивалів», м. Канни (Франція). Щороку виставка слугує місцем зустрічі для міжнародних інвесторів, представників влади та банків, юристів, архітекторів, дизайнерів і т.д. Які саме проекти представить київська делегація не повідомляється.

Компанія Reed Midem (Рід Мідем) є організатором міжнародної виставки комерційної нерухомості «МІРІМ» з ексклюзивними правами на надання виставкової площі в оренду.

У 2012 році КМДА вистачило для цієї ж виставки площі удвічі меншої – 37 м2 вартістю 32 тис. євро, але вже у 2013 році було замовлено 66,37 м2 за 46,7 тис. євро.

ВСУ: Вкладники, які загубили квитанції про внесення коштів на рахунок, лишаться без депозитів

Вкладники, які втратили квитанції про внесення грошей на рахунок, можуть залишитися без своїх депозитів. Відповідне роз’яснення дав Верховний суд.

Про це повідомляє .

«Він конкретизував, що однієї депозитної угоди не достатньо, щоб підтвердити факт внесення людиною грошового внеску на рахунок. Для цього ще потрібно надати квитанцію (або ощадну книжку), в якій вказана сума вкладу. Або кілька таких квитанцій, якщо депозитний рахунок поповнюватиметься не один раз», – пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Це не означає, що всі банки тепер почнуть вимагати від своїх клієнтів квитанції про внесення грошей на рахунок під час виплати вкладів з відсотками і відмовлятимуться видавати гроші, якщо її немає. Квитанція потрібна в конфліктних ситуаціях – у судах: якщо фінустанова заявить клієнту, який пред’явив депозитний договір, що його внеску немає в банку, і людині доведеться відстоювати своє право на депозит в суді, там неодмінно пошлються на рішення ВСУ.

«Наявність у вкладника лише договору не підтверджує виконання вимог законодавства, тому договір вважається нікчемним», – спрогнозував результат таких судів з банком партнер юридичної фірми «КПД Консалтинг» Микола Доленко.

Донедавна випадки зі «зниклими депозитами» були рідкістю. Але минулого року з банків почали все частіше пропадати кошти клієнтів. Зазвичай це відбувалося не в центральних офісах, а в регіональних відділеннях банків і пояснювалося шахрайством клерків.

«Відомі випадки, коли працівники банків брали кошти у вкладників і не оприбутковували їх у касі та не видавали касові документи або підробляли їх. Потім кошти «завертали» на свою користь, а банк, природно, не відповідав за дії таких злочинців. Це яскравий приклад шахрайства, а також привласнення чи розтрати чужого майна», – пояснив юрист юрфірми «Тарасов і партнери» Павло Кириченко.

Тому юристи радять вкладникам зберігати всі документи, що видаються банками при відкритті депозиту, – і договір, і всі квитанції.

Як повідомлялося, наприкінці січня, злякавшись девальвації гривні і чуток про те, що Нацбанк знову обмежить можливості дострокового зняття депозитів, українці почали активно виводити їх з банків, зокрема, відтік депозитів з банків становив 7,2 млрд грн.

 

Укрзалізниця зняла «Хюндаї» з решти маршрутів

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

Через подорожчання долара зросте вартість пального, овочів та фруктів, – експерти

фото: tsn.ua/УНІАН
фото: tsn.ua/УНІАН

Коливання курсу долара, які триватимуть увесь рік, передусім можуть призвести до росту цін на імпортні товари. Зокрема на паливо, а ще овочі та фрукти. Також прогнозується подальше подорожчання так званого борщового набору.

Про це йдеться у сюжеті програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

Зокрема, речник однієї з паливних компаній Олесь Пограничний зазначає, що вартість пального безпосередньо залежатиме від ціни долара. «Ми закуповуємо пальне за світовими цінами відповідно до курсу долара, – пояснює він. – Подорожчання долара на 10 копійок призведе і до росту вартості пального приблизно на ті ж 10 копійок».  

Окрім пального, в Україні варто очікувати подорожчання імпортних овочів та фруктів. Так, уже найближчим часом очікується ріст ціни на цитрусові до 10%. Зміниться і вартість українських овочів. Щоправда, за прогнозами експертів, подорожчання буде несуттєвим – до 5%, – саме така нинішня складова бензину у ціні аграрної продукції.

Утім, експерт аграрного ринку Іван Стефанишин звертає увагу на суто український феномен формування ціни на ринках: часто вона не залежить від об’єктивних факторів, а базується винятково на чутках та страхах.

«Люди не вміють рахувати.  Вони все, що чують чи бачать, закладають в ціну, тому вона не завжди об’єктивна», – зауважив експерт.

Для прикладу, вартість так званого борщового набору, до складу якого входять п’ять найпопулярніших овочів – картопля, буряк, морква, цибуля та капуста – від курсу долара не залежить. Втім, «борщ» постійно дорожчає. Зокрема, за останні півроку – на 16%, тобто на понад 3 гривні.

Передусім, до цього призвів дефіцит цибулі, яку доводиться імпортувати з Польщі та Голландії. Її ціна на базарах – 6 грн. А от вітчизняну, херсонську, взагалі не вигідно продавати дешевше, ніж за 7 гривень, стверджують закупівельники.  

Тож продавці уже попереджають: щотижня овочі дорожчатимуть на 0,5%.  Зокрема, до весни буряк  може вирости в ціні від 50 коп. до 1 гривні, картопля – з 4-х грн «стрибне» до 6-ти, а цибуля до 10 грн. 

Саме через цибулю, буряк і картоплю Львівщина лідирує за ціною борщового набору – в області він на 1 гривню дорожчий, ніж в інших регіонах. Стабілізувати вартість можна буде лише навесні, коли відкриють аграрні  сховища.

«Ціна на борщовий набір мусить підтримуватися на  стабільному рівні, однак із кожним днем кількість продуктів, що закладені на зберігання, зменшується. А витрати на їх зберігання зростають. Відтак говорити, що овочі подешевшають, не можна, та важливо, щоб не було суттєвого зростання ціни», – коментує начальник відділу маркетингу, виробництва продукції рослинництва Львівської ОДА Ігор Вус.

Востаннє суттєві стрибки цін на аграрному ринку в Україні були у 2010-11 рр.  А от дешевизну овочів торік можна пояснити високими врожаями. Та саме низькі ціни на їхні товари відбили в аграріїв бажання  повністю засівати та засаджувати поля. Як результат – знову подорожчання через дефіцит.

, що наприкінці січня - початку лютого виріс курс долара – у середньому він коштує 8,57 грн. А 6 лютого стався пік стрибка – долар «перейшов» межу у 9 грн.  Відтак  Національний банк України оголосив про зміну валютної політики та перехід на
 

Заміна «Хюндаїв» на крюківські поїзди. Хто заробить цього разу? – соцмережі

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

Фірми, наближені до регіонала Царьова, боргують 100 млн грн російському банку

Фірми, наближені до народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова, мають щонайменше 106 млн гривень заборгованості перед російським «ВТБ Банком».

Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень, пишуть

Зокрема, у грудні-січні Господарський суд Дніпропетровської області постановив стягнути з ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» на користь «ВТБ Банку» 45,06 млн гривень заборгованості (14,31 млн грн, 2,08 млн грн і 28,67 млн грн).

Ці кредити в основному отримувало ТОВ «Торговий дім «Марінель», а паперова фабрика виступила поручителем по них. Ще одним поручителем по одному з кредитів було ТОВ «Аста Еліт», з якого суд стягнув 28,67 млн гривень – така ж сума була стягнута з паперової фабрики.

Крім того, «ВТБ Банк» представив грошові вимоги до фірм з групи Царьова, що банкрутують: до «ТД «Марінель» – на суму 51,99 млн гривень, ТОВ «Виробниче підприємство «Папір» – 9,17 млн гривень.

Також банк вимагає повернення коштів від банкрутуючого ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», однак сума вимог наразі невідома.

Усі ці фірми ліквідуються за позовами своїх рідних фірм. До реєстру кредиторів банкрутів разом із російським банком увійшли лише рідні фірми.

Зокрема, фірма «ТД «Марінель» на початку лютого була визнана судом банкрутом за позовом ТОВ «Агрофірма «Дзержинець», якою керує мати Царьова – Ніна Василівна. Згідно із затвердженим реєстром кредиторів, ТД «Марінель» винне агрофірмі 42,65 млн гривень, «ВТБ Банку» – 51,99 млн гривень, ТОВ «Систем Транс-Буд» – 20,67 млн гривень і ТОВ «Люкс-НВ» – 5,6 млн гривень.

Процедуру банкрутства підприємства «Папір», поручителем по кредитних договорах у якого виступав «Дніпропетровський комп’ютерний центр», розпочало ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», заявивши вимоги на 408 тис гривень. Ще 12,28 млн гривень від підприємства хоче «Дніпропетровська паперова фабрика», і 9,17 млн гривень – «ВТБ Банк».

Нинішнім засновником фірм «Дніпропетровський комп’ютерний центр» і «Аста Еліт» є компанія «Хай Тек Груп Лтд» (Маршаллові острови). «Аста Еліт» прописана на вул. Каспійській, 2 у Дніпропетровську. Там же знаходиться Дніпропетровське обласне відділення Партії регіонів, яке очолював Царьов у 2005-2010 роках

Засновником ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» і ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», які зареєстровані за однією адресою, є корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США).

У 2010-2012 роках корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США) була одним із засновників ТОВ «Торговий дім «Марінель». Раніше до складу засновників ТД «Марінель» входив сам Олег Царьов, його дружина Лариса Царьова, а також Ніна Башта з Кривого Рогу, з якою Царьов станом на 2008 рік були співзасновниками «Дніпропетровського комп’ютерного центру», і Віта Тимошенко, яка була директором «Дніпропетровської паперової фабрики».

Віта Тимошенко, яка є родичкою соратника Царьова екс-секретаря Дніпропетровської міськради Олександра Тимошенка, у 2006-2008 роках також була директором і співзасновником ТОВ «Виробниче підприємство «Папір». Одним із засновників ВП «Папір» був Олександр Клопов, який у 2008-2012 роках керував «Дніпропетровською паперовою фабрикою». Також він очолював ТОВ «Днепрохліб», яке, змінивши назву на ТОВ «Агростандарт Днепр», у листопаді 2013 року ліквідувалося.

Засновниками «Днепрохліб» раніше були корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США), а також Лариса Царьова.

Стосовно фірм «Систем Транс-Буд» і ТОВ «Люкс-НВ», які заявили до ТД «Марінель» вимоги на 26 млн грн, то їх заснувала одна людина – Олександр Кочергін. Після нього у «Систем Транс-Буд» засновниками стали Леонід Лук’янов, Олександр Даценко та Євген Шевцов.

Лук’янов раніше був директором ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», а разом з Даценком – співзасновниками ТОВ «Аста Еліт».

У свою чергу Даценко також був одним із засновників фірми «Майстер Капітал Менеджмент. А Євген Шевцов є ліквідатором і розпорядником майна «Дніпропетровського комп’ютерного центру».

Fitch знизило рейтинги Києва, Харкова та Одещини до переддефолтних

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

«Кредобанк» запроваджує нові депозитні пропозиції для фізичних осіб®

У лютому 2014 року «Кредобанк» запровадив для своїх клієнтів акційні депозитні пропозиції «Єврогарантія» та «Акційний 4х4», що дозволяють роздрібним клієнтам розмістити кошти у національній валюті за підвищеними процентними ставками – відповідно до 19% та до 17% річних і можливістю часткового збереження нарахованих процентів при достроковому закритті депозиту.

Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Кредобанк».

У пропозиції «Єврогарантія» при укладенні депозитної угоди на 15 місяців клієнт має змогу зберегти частину нарахованих процентів після кожного повного місяця перебування коштів на депозитному рахунку. Так, при знятті вкладу вже після першого місяця клієнту буде збережено ставку в 12% річних за фактичний термін розміщення коштів із зростанням на 0,5% за кожен наступний повний місяць до 7-го місяця, а після восьмого місяця – 15% річних. Пропозиція чинна до 14 березня 2014 року включно.

У вкладі «Акційний 4х4» часткове збереження процентної ставки при достроковому розірванні можливе протягом одного місяця після кожних чотирьох місяців перебування коштів на депозитному рахунку (наприклад, при закритті вкладу на п’ятому місяці банк зберігає ставку в 15% річних). Виплата процентів за вкладами здійснюється щомісячно, кошти за вкладом видаються на першу вимогу клієнта. До всіх акційних депозитів оформляється платіжна карта MasterCard із можливістю отримання готівки без комісії у будь-якому банкоматі України.

«Нові депозитні пропозиції «Кредобанку» дають можливість роздрібним клієнтам отримати підвищену відсоткову ставку на вклад і водночас мати вільний доступ до своїх коштів при потребі, – розповідає директор департаменту роздрібних клієнтів ПАТ «Кредобанк» Орися Юзвишин. – Надійність вкладів у банку гарантована його майже 24-річною історією роботи на ринку України та бездоганним виконанням всіх своїх зобов’язань перед клієнтами навіть у найскладніші періоди історії української банківської системи. Окрім того, стратегічний акціонер «Кредобанку» – найбільший банк Польщі PKO Bank Polski S.A. підтвердив свій стратегічний намір бути присутнім в Україні та свою готовність надавати підтримку при змінах у зовнішньому середовищі».

«Кредобанк» є частиною міжнародної європейської фінансової групи – PKO Bank Polski S.A., що є однією з найбільших фінансових установ Центральної та Східної Європи та лідером польського банківського сектору. Акціонером PKO Bank Polski S.A. є Республіка Польща в особі Державного казначейства. У грудні 2013 та січні 2014 року PKO Bank Polski S.A. надав «Кредобанку» інвестиційну підтримку на більш ніж 220 млн. грн.

Довідка.

ПАТ «Кредобанк», заснований у Львові в 1990 році, є найбільшим банком Західної України та найбільшою польською інвестицією у банківську систему України. Його стратегічним інвестором є найбільший банк Польщі – PKO Bank Polski S.A., чия частка у структурі акціонерного капіталу банку складає 99,6%. «Кредобанк» є одним з двох українських банків, чий кредитний рейтинг з 2006 року визначає одне з найстарших рейтингових агентств світу – Standard & Poors. Банк пропонує повний спектр послуг для роздрібних клієнтів, підприємств малого, середнього та великого бізнесу в 22-х областях України, Києві та Автономній Республіці Крим. У 2013 році «Кредобанк» увійшов до ТОП-10 переможців в номінації «Зарплатні проекти» дослідження «50 провідних банків України» газети «КоммерсантЪ», а також до числа 30 найкомфортніших банків України для фізичних осіб за версією журналу «Фокус». У жовтні 2013 р. «Кредобанк» увійшов до ТОП-3 найкращих регіональних банків України за версією тижневика «Контракти», а також до топ-20 найнадійніших банків України в рейтингу журналу «Кореспондент» та до першої двадцятки найелектронніших банків України за версією «Інвестгазети».

 

Адмінбудівлю «Львівводоканалу» відімкнули від світла

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

Пасажирам знятих з маршрутів Хюндаїв вже повернули 969 тис. грн

За період курсування іншого рухомого складу замість поїздів Інтерсіті+, з 12 по 17 лютого, компенсовано різницю у вартості проїзду та повернено коштів у повному обсязі 5236 пасажирам на загальну суму 968,9 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту.

Як йдеться у повідомленні, 2935 пасажирів відмовилися від поїздки і отримали 737,5 тис. грн за невикористані квитки. Різницю у вартості проїзду виплатили 2301 пасажиру на загальну суму 231,5 тис. грн.

У Держадміністрації залізничного транспорту зазначають, що різницю у вартості проїзду пасажири можуть отримати у касах вокзалів на станції відправлення чи прибуття. Також у касах пасажирам повернуть повну вартість квитка, якщо вони вирішили взагалі відмовитися від поїздки. Це не обмежено датою відправлення чи прибуття.

Нагадаємо, що для перевезень пасажирів на маршрутах поїздів Інтерсіті+ сформовані поїзди із тією ж нумерацією. На маршруті Київ – Харків використовуються поїзди «Шкода» та «Україна-2» із сидячими місцями, які ідентичні з поїздами Інтерсіті+ за рівнем комфорту. На інших напрямках пасажирам місця у вагонах купейного типу та СВ. Розміщення пасажирів у вагонах здійснюють провідники.

З усіх питань, що стосуються курсування поїздів за маршрутами Інтерсіті +, можна звертатися за телефонами: +38 (044) 222 0212, +38 (044) 465 2883.

, із середи, 12 лютого, «Укрзалізниця» тимчасово зняла із експлуатації поїзди виробництва Hyundai Rotem.

ПФУ: На сьогодні профінансовано понад 60% пенсій

Станом на 17 лютого профінансовано понад 60% місячної потреби пенсійних виплат.

Про це повідомив в.о. голови Пенсійного фонду України Василь Кравчук, передає прес-служба Мінсоцполітики.

За його словами, усі лютневі пенсії будуть виплачені в цьому місяці в повному обсязі.

«На даний час всі пенсійні виплати до 14 лютого включно повністю профінансовані. Станом на 17 лютого Пенсійним фондом профінансовано 12,8 млрд грн, що становить понад 60% від місячної потреби на виплату пенсій. Усього передбачено виплатити 21,3 млрд грн. Жодних підстав для хвилювання немає. Усі пенсіонери у лютому отримають належні їм кошти», – сказав він.

Василь Кравчук наголосив, що в січні пенсійні виплати, які склали 21,3 млрд грн, були профінансовані своєчасно та в повному обсязі. За його словами, ситуація із виплатою пенсій перебуває на особистому контролі в.о. Міністра соціальної політики Наталії Королевської. фонду, своєчасної і в повному обсязі виплати пенсій»,- сказав він.

Він нагадав, що на пенсійні виплати у 2013 році спрямовано 250,4 млрд грн, що на 16,7 млрд грн більше, ніж у 2012 році. У законодавчо визначений термін забезпечено фінансування пенсій та грошової допомоги 13,5 млн пенсіонерів.

Довідка.

З 1 листопада 2013 року функція адміністрування ЄСВ була передана від ПФУ до Міністерства доходів та зборів.

За даними Міндоходів за 10 робочих днів лютого до бюджету фонду надійшло 5,9 млрд грн власних коштів, що становить 45% від планових завдань. Платники єдиного внеску Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Полтавської областей, м.Києва та м. Севастополя сплату коштів на виплату пенсій здійснили в межах 48-50% від місячного плану. Проте у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях та Автономній Республіці Крим виконання плану по надходженню коштів становить 32-38%. До завершення місяця (10 робочих днів), має надійти до фонду понад 9 млрд грн.

НБУ підвищив офіційний курс долара на копійку

Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс гривні до долара на понеділок, 17 лютого на рівні 864,05 грн. за $ 100.

Нагадаємо, на сьогодні, 14 лютого курс був встановлений на рівні 863,09 грн. за $ 100 - повідомляє .

Курс гривні до євро на 17 лютого встановлено на рівні 1184,3533 грн. за 100 євро, до російського рубля – 2,4508 грн. за 10 рублів.

Нагадаємо, пізно увечері 6 лютого Нацбанк знизив офіційний курс гривні до 8,708 грн. Директор генерального департаменту грошово -кредитної політики НБУ Олена Щербакова на брифінгу в п’ятницю повідомила, що офіційний курс відтепер буде змінюватися в залежності від середньоденного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку. Теретичної, це означає, що курс може мінятися щодня.

Сьогодні торги на міжбанківському ринку відкрилися котируваннями 8,785 / 8,83 грн. / дол., До закриття котирування склали 8,79 / 8,83 грн. / дол.

Україна цьогоріч шукатиме запозичень на $19 млрд

Україна у 2014 році має намір позичити 163,501 млрд грн на внутрішньому і зовнішньому ринках, що становить 18,923 млрд дол. за поточним офіційним курсом Національного банку України.

«На внутрішньому ринку буде здійснено запозичень на суму близько 111,320 млрд грн, або 68,1% загальної суми запозичень. На зовнішніх ринках з урахуванням запозичень за спеціальним фондом державного бюджету України – 52,181 млрд грн, або 31,9%», – йдеться у Програмі управління державним боргом на 2014 рік, оприлюдненій на сайті Міністерства фінансів України.

Водночас, як наголошується в програмі, співвідношення внутрішніх і зовнішніх боргових інструментів у загальній структурі державних запозичень може змінюватися у зв’язку з погіршенням умов таких запозичень та/або кон’юнктури фінансового ринку.

Мінфін оцінює загальні виплати за держборгом у 2014 році за рахунок коштів держбюджету на рівні 140,337 млрд грн, що становить 16,242 млрд дол. за поточним офіційним курсом Національного банку України.

Таким чином, з урахуванням прогнозного обсягу зовнішніх позик, обсяг надходжень за позиками у 2014 році перевищить обсяг виплат з держборгу на 23,164 млрд грн, або 2,680 млрд дол. за поточним курсом НБУ.

Також програма передбачає, що частка державного зовнішнього боргу у загальній сумі державного боргу на кінець 2014 року орієнтовно становитиме 44%, державного внутрішнього боргу – 56%.

За попередніми розрахунками Мінфіну, на кінець 2014 року питома вага держборгу в іноземній валюті може становити 56,3%, у національній валюті – 43,7%, але це співвідношення може змінюватися залежно від умов запозичень та/або кон’юнктури ринку.

Також повідомляється, що Мінфін спільно з Нацбанком та іншими органами державної влади готують Проспект емісії ОВДП України у редакції 2014 року.

Як повідомляв УНІАН, згідно з графіком прогнозних платежів Мінфіну, Україна повністю погасить існуючі внутрішні та зовнішні кредити (позики) через 26 років, у 2040 році. Найбільше навантаження, або 75% платежів, припадає на перші п’ять років, з 2014 по 2018 роки.

У розрізі кредиторів понад половину платежів поточного року припадає на Міжнародний валютний фонд – 24,490 млрд грн і на власників ОВДП випуску 2013 року – 34,020 млрд грн.

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за грудень 2013 зросла на 4,335 млрд дол., або на 6,31 %, – до 73,078 млрд дол. (584,114 млрд у гривневому еквіваленті), з початку 2013 року – на 8,583 млрд дол., або на 13,31%.

У 2012 році державний і гарантований державою борг України зріс на 8,9%, і на 31 грудня 2012 року становив 515,510 млрд грн, або 64,495 млрд дол.

Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлює граничний рівень держборгу на 2014 рік на рівні 585,484 млрд грн, або 35% ВВП.

17 грудня 2013 року у Москві під час засідання Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням Президентів України та РФ Віктора Януковича і Володимира Путіна було досягнуто домовленості про зниження вартості російського газу для України на третину – до 268,5 дол. за 1 тис. кубометрів, а також про придбання Росією за рахунок коштів Фонду національного добробуту (ФНД) українських суверенних євробондів на 15 млрд дол.

Національний банк України отримав перший транш кредиту РФ у розмірі 3 млрд дол. 24 грудня 2013 року. Другий транш, згідно з очікуваннями уряду, мав надійти у січні поточного року, і Кабмін схвалив випуск дворічних євробондів на 2 млрд дол. під 5% річних 20 січня, але кошти від РФ поки не отримано, передає .

Торік основними інвесторами Львівщини були Польща та Кіпр

У 2013р. в економіку Львівщини вкладено 88,3 млн дол.США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу).

Про це IA ZIK повідомили в ГУ статистики у Львівській області.

У структурі надходження прямих іноземних інвестицій частка грошових внесків становила 81,8%. У вигляді рухомого і нерухомого майна надійшло 15,7 млн дол. інвестицій, у вигляді цінних паперів – 299,4 тис. дол., нематеріальних активів – 48,4 тис. дол.

Вкладення в економіку області у 2013р. здійснили інвестори з 35 країн світу.

Найбільше інвестицій надійшло від партнерів з Польщі – 30,1 млн дол., Кіпру – 9,1 млн дол., Великої Британії – 7,8 млн дол., Британських Віргінських Островів – 6,9 млн. дол., Німеччини – 6,7 млн дол. та Кюрасао – 6,3 млн дол.

З обсягу прямих іноземних інвестицій, які надійшли у минулому році, більш ніж половину спрямовано у промислові підприємства області – 50,5 млн дол. (57,1% від загальнообласного обсягу надходження).

Упродовж минулого року нерезиденти вилучили з економіки області 36,1 млн дол. свого капіталу. Утрати іноземного капіталу становили 2,7 млн дол. За рахунок коливання валютних курсів у 2013р. обсяг іноземного акціонерного капіталу в області збільшився на 20,3 млн дол.США.

У цілому з урахуванням переоцінки, утрат, курсової різниці за 2013р. в економіці області відбувся приріст сукупного обсягу іноземного акціонерного капіталу на 68,3 млн дол., або на 4,2% відносно початку року.

На промислових підприємствах області станом на 31 грудня 2013р. акумульовано 725,1 млн дол. іноземного капіталу (42,5% від загального обсягу).

Заборгованість підприємств області за кредитами та позиками, торговими кредитами та іншими зобов’язаннями (борговими інструментами) перед прямими інвесторами-нерезидентами на кінець 2013р. становила 668,9 млн дол. Таким чином, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал та боргові інструменти нерезидентів) в області на 31.12.2013р. склав 2,4 млрд дол.

Обсяг інвестицій (акціонерного капіталу) з області в економіку країн світу на 31 грудня 2013р. становив 28,4 млн дол. Прямі інвестиції було спрямовано до Кіпру, Польщі, Чехії, Російської Федерації та США. Майже три чверті від обсягу інвестицій з області за межі України здійснили торговельні підприємства.

Помірна девальвація гривні держбюджет України не врятує, – експерти

Уповільнення інфляції відбулося через уповільнення економічної активності, а в нинішніх умовах очікувати пожвавлення цього фактора не доводиться. Помірна девальвація гривні на рівні близько 10 % хоч і прискорить інфляцію, проте все одно не дозволить залатати всі дірки в державному бюджеті, доходи і витрати якого надмірно роздуті.

Таку думку в коментарях висловив виконавчий директор «CASE Україна» Дмитро Боярчук.

«Інфляція в Україні сповільнювалася через уповільнення економічної активності, а цей фактор не обіцяє пожвавитися в наших умовах», – пояснив експерт.

Боярчук вважає, що витрати і доходи бюджету потрібно скоротити приблизно на 40 млрд грн.

За словами керівника аналітичного підрозділу групи «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) Олександра Вальчишена, при курсі, близькому до 8,5 грн / дол, невиконання дохідної частини держбюджету повторить торішній результат.

Нагадаємо, що в 2013 році держбюджет недоотримав 3,4 % від запланованих доходів (11,9 млрд грн). А враховуючи торішнє запізніле скорочення плану доходів на 19,5 млрд грн, що відбулося 19 грудня, виходить, що держскарбниця недоотримала 8,5 % запланованих доходів – 31,4 млрд грн.

«Бюджету в нинішньому вигляді навряд чи щось допоможе, оскільки темпи зростання ВВП, закладені в ньому [ 3%, – ред.], дуже далекі від реальності. Девальвація вплине на темпи інфляції з деяким лагом, плюс з таким же лагом буде діяти ефект на доходи бюджету», – переконаний начальник відділу аналізу і досліджень»Райффайзен Банку Аваль»Дмитро Сологуб. За його оцінками, співвідношення держборгу до ВВП на кінець року при курсі 8,8-9,0 грн / дол складе 45-47%.

Нагадаємо, за даними Мінфіну, на кінець минулого року державний і гарантований державою борг становив 584,11 млрд грн., або близько 40,5 % ВВП.

У чинній редакції закону про держбюджет на поточний рік передбачено зростання надходжень від ПДВ із ввезених в Україну товарів на 31% до фактичних результатів минулого року, по ПДВ з вироблених в Україні товарів – на 22 %; по ввізному миту – на 25,3 %; по акцизному збору з вироблених в Україні товарів – на 26,7 %. Загальний обсяг запланованих доходів – 395,3 млрд грн., що на 16,5 % більше, ніж за фактом надійшло в минулому році.

НБУ не буде вводити мораторій на дострокове зняття депозитів

Національний банк України не розглядав ніяких варіантів обмеження доступу населення до їх банківських депозитах.

Про це заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за інформаційної підтримки .

«Сьогодні ситуація з вкладами населення не викликає занепокоєння з боку центрального банку. Ми моніторимо її в щоденному режимі», – підкреслила представник Нацбанку.

За словами А. Щербакової, НБУ готовий надавати банкам ліквідність у разі виникнення необхідності. Вона підкреслила, що новий механізм оперативної підтримки учасників ринку разі відпливу вкладів – рефінансування на строк до 360 днів під потрійну облікову ставку і заставу держоблігацій або валюти – є класичним, а не антикризовим інструментом.

«Він у нас буде працювати і в нормальних ситуаціях, і в таких соціально напружених, в яких ми зараз знаходимося», – додала директор гендепартаменту грошово-кредитної політики Нацбанку. Також вона повідомила, що НБУ останнім часом не видавав стабілізаційні кредити.

А. Щербакова констатувала, що незважаючи на деяке зменшення залишків на коррахунках банків (до 20-23 млрд грн) порівняно з минулорічними значеннями, наявна маса ліквідності є «достатньою для того, щоб банки оперативно проводили платежі, працювали з клієнтами, населенням». «Якщо буде необхідна подача ліквідності, ми її будемо здійснювати», – підкреслила представник НБУ.

У свою чергу голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) і старший радник «Альфа – Банку» (Україна) Роман Шпек повідомив, що за підсумками січня і лютого «особливого відтоку депозитів немає». При цьому фінансист зазначив необхідність більш проактивного інформаційної роботи центробанку.
«Заяви глави НБУ на зустрічі з банкірами про те, що не планується вводити ні мораторію на дострокове розірвання депозитних вкладів, ні проводити конвертацію доларових або євровнесках в гривневі і т.д. – це позитивна інформація. І це дуже важливо говорити. Потрібно повторювати як можна частіше і впливати на настрої учасників ринку <... > Якщо б на початку січня роз’яснювали, так як на початку грудня, напевно ажіотаж [останнім часом] був би менше», – зазначив Р. Шпек.

Банкір також відзначив необхідність активної реакції регулятора на появу будь-якої інформації, правдивої чи хибної – про виникнення проблем з ліквідністю в тому чи іншому банку. «Якщо йде розмова, що є проблеми з проведенням розрахунків в якомусь банку або зі зняттям депозитів, повинні бути роз’яснення, що у нас є достатня законодавча база, Фонд гарантування вкладів, є інструменти ліквідності», – констатував Р. Шпек.

А. Щербакова з такою критикою погодилася. Як вона пояснила, певна інформаційна пауза від НБУ на початку лютого була обумовлена тим, що на Інститутській виробляли «політичне рішення, яке можна було б оголосити ринку», що в кінцевому підсумку було зроблено у вигляді постанов № 48 та № 49.

На Львівщині продовжується спад будівництва житла

У 2013р. на Львівщині прийнято в експлуатацію 675,1 тис. кв м загальної площі житла, що на 7,7% менше, ніж у 2012р. У розрахунку на 1000 мешканців Львівщини було збудовано 267,8 кв м загальної площі житла (у 2012р. – 290 кв м).

Про це IA ZIK повідомили в ГУ статистики у Львівській області.

При цьому 16,5% загального обсягу житла (111,3 тис. кв м) введено в експлуатацію без дозволу на виконання будівельних робіт відповідно діючих норм (у 2012р. – понад третину).

За рахунок коштів держбюджету прийнято в експлуатацію 2,7 тис. кв м загальної площі житла, що складає 0,4% від загального введення. Упродовж минулого року прийнято в експлуатацію 2128 нових житлових будинків. Три чверті загальної площі житла припадає на одноквартирні будинки, введення яких скоротилось на 8,3%. У будинках з двома та більше квартирами здано в експлуатацію 167,3 тис. кв м загальної площі житла, що на 6,8% менше, ніж у 2012р. Також торік введено в дію гуртожитки загальною площею 4,7 тис. кв м. Крім того, у 2013 році населенням збудовано 179 дачних та садових будинків загальною площею 23 тис. кв м, що майже на третину менше, ніж попереднього року.

Майже дві третини введеного в експлуатацію торік житла збудовано у містах. У порівнянні з 2012р. його обсяги зменшились на 5,2%. Прийняття житла у сільській місцевості скоротилось на 11,9%. Упродовж 2013р. здано в експлуатацію 4506 квартир, з них 3181 – у містах, 1325 – у сільській місцевості.

Серед новозбудованих квартир переважають двокімнатні (чверть від загальної кількості). Понад тисячу новозбудованих квартир мають п’ять і більше кімнат, на які припадає 42,8% площі введеного в області житла. Кожна п’ята новозбудована квартира є однокімнатною.

Середня площа однієї новозбудованої квартири становила 125,6 кв м загальної площі. Найбільше житла збудовано в обласному центрі – 246,6 тис. кв м, або 36,5% від загального обсягу. Також значні обсяги житла прийняті у Пустомитівському (11,8%), Яворівському (6%), Городоцькому (4,3%), Жовківському (3,7%) та Дрогобицькому (3,5%) районах.

Збільшення обсягів прийняття житла порівняно з 2012р. досягнуто в 11 регіонах області, з них найбільше у Перемишлянському (у 2,1 раза), Старосамбірському, Турківському (в 1,5 раза) районах, містах Стрий та Трускавець (в 1,5 раза). Разом з тим, значний спад допущено у Червонограді (на 59%), Моршині (на 39,7%) та Пустомитівському районі (на 30,7%).

 

Економічна свобода штовхає споживачів до фастфуду і ожиріння

Економічний розвиток спровокував епідемію ожиріння і збільшення обсягів продажів фастфуду, переконані вчені.

Про це пише .

Науковці використовували дані про кількість покупок у мережах фастфуду на душу населення з 1999 по 2008 рік у 25 країнах з високим рівнем доходів. Ці дані рівнялися з Індексом маси тіла громадян.

Виявилося, дух ліберальності ринку приносив швидкий ріст споживання фастфуду і збільшення Індексу маси тіла. Так, середній індекс маси тіла виріс з 25,8 до 26,4 (індекс, що перевищує 25, вважається ознакою зайвої ваги).

Цікаво, що ні газовані напої, ні тварини жири, ні загальний рівень калорій у раціоні не впливали на ризик ожиріння. Ймовірно, тривале споживання фастфуду змінює метаболізм. Питання, зокрема, викликають продукти з м’яса тварин, які їли кукурудзу, утримувалися у тісняві і постійно піддавалися заплідненню.

Німецький банк планує заробити 5 млрд євро на «Проекті Восьминіг»

Commerzbank запустив «Проект Восьминіг», що має принести до 5 мільярдів євро. Суть проекту полягає в пошуку покупців на іпотечні цінні папери, вкладені в іспанську комерційну нерухомість.

Про це повідомляє з посиланням на анонімні джерела.

Банк вивчатиме можливі варіанти порятунку від кредитів, включаючи їхнє списання, до середини 2014 року. За неофіційною інформацією, Commerzbank розділив цінні папери, що є у його розпорядженні, на чотири групи, в одну з яких входять прострочені та неліквідні зобов’язання. Коефіцієнт забезпечення за іншими цінними паперами варіюється від 85 до 50 відсотків.

За даними Bloomberg, німецький банк винайняв для продажу цінних паперів інвесткомпанію Lazard. Представники Commerzbank і Lazard відмовилися від коментарів.

Іспанські іпотечні зобов’язання займають значне місце в структурі активів Commerzbank. За станом на кінець вересня 2013 року банк володів іпотечними паперами на 5 млрд євро. З них цінні папери на 1,7 млрд євро є простроченими. Торік обсяг європейського ринку іпотечних боргових зобов’язань і нерухомості склав понад 30 млрд євро, з яких 4,5 млрд припали на Іспанію.

Commerzbank є другим за величиною банком ФРН. Кредитна установа проводить реорганізацію з метою зосередитися на роздрібних послугах і обслуговуванні бізнесу. Зараз 17% Commerzbnak належить уряду ФРН, який надав банку допомогу під час фінансової кризи 2009 року.

 

Податківці нагадують про особливості сплати податку на нерухомість

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

«Кличко» стане російським брендом, – ЗМІ

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

Кабмін збільшив статутний капітал «Нафтогазу» на 11 млрд грн

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Read more...

У Міндоходів задумали створити базу «справедливих ринкових цін»

Міндоходів пропонує створити базу «справедливих ринкових цін, яку бізнес використовуватиме при розрахунку митної вартості товару, а контролюючі органи – при проведенні камеральної перевірки в рамках постаудиту.

Про це пише «».

Як повідомляється, Міндоходів на засіданні ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності запропонувало бізнесу концепцію проведення ефективного постаудиту та впровадження спрощеної процедури контролю митної вартості.

На думку в. о. міністра Олександра Клименка, механізм постаудиту в Митному кодексі не захищає економічні інтереси держави і створює фіскальний тиск на бізнес.

Чиновники пропонують контролювати правильність визначення митної вартості ще на етапі оформлення попередньої декларації. Імпортер зможе по інтернету відправити документи митникам, які завдяки автоматизованій системі аналізу та управління ризиками вкажуть на наявність або відсутність факту заниження митної вартості.

«Мова йде про гру в відкриту, – вважає директор компанії «Ламаріно» Олександр Лазарев. – Ми вже заздалегідь знатимемо, де і який ризик у нас вистрілить».

У Міндоходів хочуть закріпити в законодавстві поняття «справедлива ринкова ціна», а постановою уряду – затвердити порядок формування та застосування бази таких цін.

У результаті буде створена база даних з інформацією про ціни.

«Суб’єкт може ввести вихідні дані по імпортованого товару і зрозуміти, яка ціна є на ринку, і яка вартість буде прийнятна для Міндоходів», – говорить директор департаменту податкового та митного аудиту міністерства Сергій Крухмалев.

Передбачається, що ця база буде синхронізована з даними, які міністерство використовує для контролю над трансферним ціноутворенням.

Джерела цінової інформації зможуть бути однаковими: біржові дані, ціни на сировину, інформація МЕРТ, Держстату, виробників, уповноважених органів іноземних держав.

Клименко запевняє, що створення нової бази митної вартості – це прохання бізнесу.

«У нас є база даних митної вартості товарів. Але ми бачимо невдоволення бізнесу щодо неадекватності формування цих баз. Ми зробимо інвентаризацію, залучимо до цього процесу експертів, асоціації, представників бізнесу, щоб не було суперечок про адекватність справедливої ​​ціни. І якщо це буде зроблено, то ми вирішимо конфлікт інтересів», – вважає в. о. міністра.

Що мається на увазі під поняттям справедливої ​​ринкової ціни, і які чинники будуть враховані при її формуванні, в Міндоходів ще не знають. Але при виникненні ризику заниження митної вартості декларант зобов’язаний буде відкоригувати заявлені ціни або надати митниці підтверджуючі документи з фінансовим забезпеченням податкових зобов’язань.

Після цього вантаж може бути ввезений на митну територію України, а імпортера чекає камеральна перевірка. Такий аудит проведуть і щодо товарів, за якими ризик не підтверджений.

Відповідно до запропонованого Міндоходів проекту змін до Податкового та Митного кодексів, фінансова гарантія діятиме до 365 днів. Її розмір визначається як різниця між заявленою митною вартістю і вартістю товарів, зазначена в джерелах Міндоходів, із застосуванням підвищуючого коефіцієнта 5.

Якщо контролюючий орган визначить суму податкового зобов’язання в результаті митного контролю, який свідчить про заниження або завищення, то штраф складе п’ятикратний розмір суми певного зобов’язання. При повторному виявленні порушення протягом 1095 днів буде накладено штраф у десятикратному розмірі.

«Якщо ми довіряємо бізнесу, то за обман потрібно нести відповідальність», – вважає Крухмалев, пише .

В уряді затвердили програму підтримки інвесторів ЄвроБаскет-2015

Кабмін затвердив постанову, відповідно до якої держава буде компенсувати інвесторам відсоткові витрати за кредитами, залученими для будівництва мультифункціональних арени до ЄвроБаскет-2015.

Про це повідомляють у прес-службі ЛМР.

«Підготовка та проведення ЄвроБаскету-2015 створює нові можливості для прогресу України. Чемпіонат сприятиме розвитку спорту та популяризації здорового способу життя. На нових аренах-трансформерах можливе проведення не лише змагання з багатьох видів спорту, а й різноманітних культурних, виставкових, розважальних заходів. Тому держава підтримує інвесторів», – сказав Олександр Вілкул, віце-прем’єр-міністр, секретар Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з баскетболу ЄвроБаскет 2015.

У повідомленні йдеться, що постанова уряду визначає процедуру відшкодування відсотків за запозиченнями, залученими інвесторами. Однією з умов державної допомоги є дотримання основної вимоги фінансування будівництва арен: 25% його вартості становлять власні кошти інвестора, а 75% – кредитні, відсотки за якими відшкодовує держава. На сьогоднішній день інвестори вже вклали понад 339 млн. грн. власних коштів у будівництво майданчиків.

Директор МОК «ЄвроБаскет 2015» Маркіян Лубківський, в свою чергу зазначає, що організатори звертають особливу увагу інвесторів на строки вводу арен в експлуатацію та на жорстке дотримання технічних та операційних вимог ФІБА. Ці вимоги дуже серйозні, і споруди, з точки зору будівництва та організації змагань найвищого рівня, мають їм відповідати.

Терміном введення арен в експлуатацію встановлено 1 червня 2015 р., а відкриття об’єкта для відвідувачів – не пізніше 1 липня 2015 року – йдеться у прес-релізі.

Довідка

39-й чемпіонат Європи з баскетболу серед чоловіків, ЄвроБаскет 2015, пройде в Україні у вересні 2015 року. У турнірі візьмуть участь 24 команди, які проведуть 90 матчів. Для Євробаскету 2015 будуються 7 арен: дві – у Києві та по одній – у Дніпропетровську, Донецьку, Львові, Одесі та Харкові.

В рамках підготовки турніру, також розпочато капітальний ремонт та реконструкцію 2-х палаців спорту – Київського та «Метеор» (м.Дніпропетровськ). Тривають роботи з будівництва шести тренувальних баз (Київ, Одеса, Дніпродзержинськ, Макіївка, Львів, Харків), а також 3-х тренувальних комплексів олімпійської підготовки (Феодосія (Крим), м. Тисовець (Львівської обл), смт Козин (Київської обл.). Також відбувається реконструкція аеропортів в Одесі та Дніпропетровську.

Україні потрібно заморозити витрати та відпустити гривню, – Андерс Ослунд

Україні потрібна девальвація та скорочення дотацій галузям промисловості, вважає шведсько-американський вчений-економіст Андерс Ослунд.

Про це він сказав в інтерв’ю

На його думку, ситуація в економіці України погана: спостерігається втеча гривні з банків, зниження курсу валюти до долара і падіння розміру міжнародних резервів.

Також Ослунд відзначає надто великий дефіцит бюджету України. «Це одвічна проблема, викликана тим, що уряд багато років вів популістську політику, витрачаючи більше, ніж міг собі дозволити», – сказав він.

На його думку, замість того, щоб тримати гривню за рахунок резервів, «краще заморозити державні витрати, скоротити корумповані дотації в галузях промисловості, таких як вугільна і газова промисловість».

«І поступово ліквідувати дотації «Нафтогазу», які виділяються вже багато років і становлять 2 відсотки ВВП», – додає економіст.

Головною причиною фінансових труднощів України він бачить небажання Віктора Януковича і його наближених проводити реформи, які б йшли врозріз з їх особистим збагаченням.

«Сім’я Януковича просто повинна перестати красти. Тоді б державні фінанси були в порядку», – вважає Ослунд.

На його думку, міжнародні організації зможуть допомогти виправити ситуацію в Україні, тому Україні потрібно прийняти умови Міжнародного валютного фонду.

«МВФ може легко організувати 10-12 мільярдів доларів на 15 місяців. Європейський Союз може дати легко кредит на 3-5 мільярдів», – упевнений він.

«Якщо Україна підпише угоду про асоціацію, в такому випадку Євросоюз може допомогти з реформами – те, що Янукович не хотів робити, тому що він і його люди не змогли б так красти, як вони хочуть», – підкреслив Ослунд.

Previous
Next

Бi3.OН українською

ЄС допоможе Львівщині відновити 90 га земель

E-mail Print

З метою реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ», в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 Яворівська районна рада Львівської області передала у спільну власність територіальних громад земельні ділянки на території Завадівської сільської та Немирівської селищної рад.

 

Про це повідомив сьогодні, 17 лютого, власкор IA ZIK з посиланням на дані Яворівської районної ради.

Яворівська районна рада вирішила: прийняти у спільну власність територіальних громад Яворівського району земельні ділянки на території Завадівської сільської ради та Немирівської селищної ради (за межами населених пунктів) Яворівського району, загальною площею 40 га, із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, зокрема:земельну ділянку, площею 10,15 га, що розташована за межами населеного пункту Немирівської селищної ради; земельну ділянку, площею 29,8500 га, що розташована за межами населеного пункту Завадівської сільської ради.

Нагадаємо, що, як вже інформував IA ZIK, на Львівщині 90 га деградованих земель віддадуть під проекти ЄС.

На Львівщині колишні промислові землі Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» та Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» передано у комунальну власність місцевих громад для подальшої реалізації проекту технічної допомоги Євросоюзу з розвитку підприємництва, а також відновлення деградованих земель у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Відповідно до розпорядження голови ЛОДА, припинено право користування Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» земельною ділянкою 46, 4 га та передано її у комунальну власність Новороздільської міської ради.

Іншим розпорядженням припинено право користування Яворівського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» (правонаступники – Новояворівське державне гірничо-хімічне підприємство «Сірка» та Новояворівського державного підприємства «Екотрансенерго») та передано земельні ділянки площею 40 га у комунальну власність Яворівської районної ради.

Зазначені колишні промислові землі планують задіяти для реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґмініЛюбачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ».

 

Львівська мерія готується здати в оренду шість об’єктів

E-mail Print

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Фірма з оточення Януковича виграла тендер на 135 млн грн

E-mail Print

ДП «Укрзалізничпостач» за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Євроінвестстрой» на придбання устаткування на 135,08 млн гривень.

Про це пишуть із посиланням на «Вісник державних закупівель».

Як зазначається, зокрема, йдеться про клема пружні, прокладки підрейкові, вкладиші підпружні ізолюючі – 5,35 тисяч шт.

Офіційним власником фірми «Євроінвестстрой» є Ольга Середа, директором Максим Наумов. Фірма також є субпідрядником на будівництві «Охматдиту», саму компанію пов’язують з оточенням Олександра Януковича, пише видання.

Єдиним конкурентом на торгах було ТОВ НВП «Енерготрансінжиніринг» Олександра Мальцева і Віталія Ясенка з різницею пропозицій 0,8%.

Власниця «Євроінвестстрой» Ольга Середа у свій час працювала менеджером з продажу ТОВ «Торговий дім «Мега Терм» Олексія Любача, директором якого працює Віталій Ясенко, співвласник «Енерготрансінжинірингу».

 

«Реформи» влади призвели до падіння ринку цінних паперів, – ЗМІ

E-mail Print

Оборот цінних паперів у 2013 році скоротився на третину – до 1,69 трлн грн, через податкову та депозитарну реформу українського фондового ринку.

Також на тлі зростання біржового обороту цінних паперів на 80 % (до 474,6 млрд грн) відбулося скорочення позабіржових операцій більш ніж удвічі – з 2,27 трлн грн до 1,21 трлн грн, повідомили в кінці минулого тижня в Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), пише Завдяки цьому частка організованого фондового ринку збільшилася з 10,4% до 28%.

За інформацією директора департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР Максима Лібанова, біржовий оборот облігацій підприємств, акцій і держоблігацій зріс майже на 90-100%. Водночас знизилися обсяги торгів деривативами та муніципальними облігаціями.

«Найпопулярнішим фінансовим інструментом, з яким здійснювались операції, залишилися державні облігації, частка торгів якими склала 74%. Далі йдуть облігації підприємств (10% операцій) і акції (до 10%)», – розповів Лібанов.

Ключовою подією, яка переформатувала ринок, стало введення з 1 січня 2013 року акцизу на продаж ЦП поза біржею. Для таких операцій ставка склала 1,5% від суми угоди, але за умови знаходження паперів в лістингу фондової біржі ставка зменшувалася до 0,1%, а при наявності біржового курсу – і зовсім до 0%. Для похідних інструментів (ф’ючерси, опціони) розмір акцизу на біржі склав 0%, за її межами – 85 грн.

Найсильніший удар ці норми завдали по вторинному ринку векселів – їх оборот скоротився з 412,1 млрд грн до 3,4 млрд грн.Загальний обсяг угод з акціями (біржових і позабіржових) знизився в 3,46 рази – до 171,5 млрд грн, з облігаціями внутрішньої держпозики – в 1,67 рази, до 726,9 млрд грн. Обсяг торгів з інвестиційними сертифікатами (на них не поширюється акциз) виріс в 4 рази – до 496,5 млрд грн.

Наприкінці 2013 року на ринок значно вплинула і проведена депозитарна реформа, що, на думку учасників ринку, дозволить істотніше збільшити частку біржових операцій і в нинішньому році.

«Частка біржових угод в 28% від загального обсягу торгів – це вже досягнення для українського фондового ринку. Однак після набрання чинності 12 жовтня минулого року закону про депозитарну систему всі розрахунки за операціями з облігаціями внутрішньої держпозики і муніципальними облігаціями відбуваються через Розрахунковий центр. Здійснювати такі угоди поза біржами стало клопітно», – пояснив директор компанії «Фінекс-Капітал» Ігор Когут.

 

Долар на міжбанку сягнув 8,9 грн

E-mail Print

17 лютого на міжбанківському валютному ринку торги доларом відкрилися на ТОМ’і зростанням котирувань до 8,82-8,9.

Про це повідомляє компанія

Як зазначається, котирування по євро-гривні пішли вгору – до 12,085-12,1945.

Ціни на російську валюту піднялися до 0,2512-35.

На міжнародному валютному ринку ціни на валютну пару євро-долар незначно скоригувалися до 1,3702-04 (п’ятниця – 1,3708-10).

Нагадаємо, на закриття торгів на міжбанківському валютному ринку 14 лютого котирування гривні щодо долара знизилися до 8,8-8,82 гривень за долар з 8,77-8,8 гривень за долар.

 

КМДА заплатить за оренду рекламного місця у Каннах 62 тис. євро

E-mail Print

Департамент економіки та інвестицій КМДА уклав угоду з компанією «Reed Midem» на оренду виставкової площі для участі міста Києва у міжнародній виставці нерухомості «МІРІМ-2014.

Про це пишуть з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Вартість угоди становила 61,77 тис. євро. Як зазначається, КМДА орендує 69,85 м2 виставкової площі.

«МІРІМ» пройде 11-14 березня 2013 р. в «Палаці Фестивалів», м. Канни (Франція). Щороку виставка слугує місцем зустрічі для міжнародних інвесторів, представників влади та банків, юристів, архітекторів, дизайнерів і т.д. Які саме проекти представить київська делегація не повідомляється.

Компанія Reed Midem (Рід Мідем) є організатором міжнародної виставки комерційної нерухомості «МІРІМ» з ексклюзивними правами на надання виставкової площі в оренду.

У 2012 році КМДА вистачило для цієї ж виставки площі удвічі меншої – 37 м2 вартістю 32 тис. євро, але вже у 2013 році було замовлено 66,37 м2 за 46,7 тис. євро.

ВСУ: Вкладники, які загубили квитанції про внесення коштів на рахунок, лишаться без депозитів

E-mail Print

Вкладники, які втратили квитанції про внесення грошей на рахунок, можуть залишитися без своїх депозитів. Відповідне роз’яснення дав Верховний суд.

Про це повідомляє .

«Він конкретизував, що однієї депозитної угоди не достатньо, щоб підтвердити факт внесення людиною грошового внеску на рахунок. Для цього ще потрібно надати квитанцію (або ощадну книжку), в якій вказана сума вкладу. Або кілька таких квитанцій, якщо депозитний рахунок поповнюватиметься не один раз», – пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Це не означає, що всі банки тепер почнуть вимагати від своїх клієнтів квитанції про внесення грошей на рахунок під час виплати вкладів з відсотками і відмовлятимуться видавати гроші, якщо її немає. Квитанція потрібна в конфліктних ситуаціях – у судах: якщо фінустанова заявить клієнту, який пред’явив депозитний договір, що його внеску немає в банку, і людині доведеться відстоювати своє право на депозит в суді, там неодмінно пошлються на рішення ВСУ.

«Наявність у вкладника лише договору не підтверджує виконання вимог законодавства, тому договір вважається нікчемним», – спрогнозував результат таких судів з банком партнер юридичної фірми «КПД Консалтинг» Микола Доленко.

Донедавна випадки зі «зниклими депозитами» були рідкістю. Але минулого року з банків почали все частіше пропадати кошти клієнтів. Зазвичай це відбувалося не в центральних офісах, а в регіональних відділеннях банків і пояснювалося шахрайством клерків.

«Відомі випадки, коли працівники банків брали кошти у вкладників і не оприбутковували їх у касі та не видавали касові документи або підробляли їх. Потім кошти «завертали» на свою користь, а банк, природно, не відповідав за дії таких злочинців. Це яскравий приклад шахрайства, а також привласнення чи розтрати чужого майна», – пояснив юрист юрфірми «Тарасов і партнери» Павло Кириченко.

Тому юристи радять вкладникам зберігати всі документи, що видаються банками при відкритті депозиту, – і договір, і всі квитанції.

Як повідомлялося, наприкінці січня, злякавшись девальвації гривні і чуток про те, що Нацбанк знову обмежить можливості дострокового зняття депозитів, українці почали активно виводити їх з банків, зокрема, відтік депозитів з банків становив 7,2 млрд грн.

 

Укрзалізниця зняла «Хюндаї» з решти маршрутів

E-mail Print

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Через подорожчання долара зросте вартість пального, овочів та фруктів, – експерти

E-mail Print
фото: tsn.ua/УНІАН
фото: tsn.ua/УНІАН

Коливання курсу долара, які триватимуть увесь рік, передусім можуть призвести до росту цін на імпортні товари. Зокрема на паливо, а ще овочі та фрукти. Також прогнозується подальше подорожчання так званого борщового набору.

Про це йдеться у сюжеті програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

Зокрема, речник однієї з паливних компаній Олесь Пограничний зазначає, що вартість пального безпосередньо залежатиме від ціни долара. «Ми закуповуємо пальне за світовими цінами відповідно до курсу долара, – пояснює він. – Подорожчання долара на 10 копійок призведе і до росту вартості пального приблизно на ті ж 10 копійок».  

Окрім пального, в Україні варто очікувати подорожчання імпортних овочів та фруктів. Так, уже найближчим часом очікується ріст ціни на цитрусові до 10%. Зміниться і вартість українських овочів. Щоправда, за прогнозами експертів, подорожчання буде несуттєвим – до 5%, – саме така нинішня складова бензину у ціні аграрної продукції.

Утім, експерт аграрного ринку Іван Стефанишин звертає увагу на суто український феномен формування ціни на ринках: часто вона не залежить від об’єктивних факторів, а базується винятково на чутках та страхах.

«Люди не вміють рахувати.  Вони все, що чують чи бачать, закладають в ціну, тому вона не завжди об’єктивна», – зауважив експерт.

Для прикладу, вартість так званого борщового набору, до складу якого входять п’ять найпопулярніших овочів – картопля, буряк, морква, цибуля та капуста – від курсу долара не залежить. Втім, «борщ» постійно дорожчає. Зокрема, за останні півроку – на 16%, тобто на понад 3 гривні.

Передусім, до цього призвів дефіцит цибулі, яку доводиться імпортувати з Польщі та Голландії. Її ціна на базарах – 6 грн. А от вітчизняну, херсонську, взагалі не вигідно продавати дешевше, ніж за 7 гривень, стверджують закупівельники.  

Тож продавці уже попереджають: щотижня овочі дорожчатимуть на 0,5%.  Зокрема, до весни буряк  може вирости в ціні від 50 коп. до 1 гривні, картопля – з 4-х грн «стрибне» до 6-ти, а цибуля до 10 грн. 

Саме через цибулю, буряк і картоплю Львівщина лідирує за ціною борщового набору – в області він на 1 гривню дорожчий, ніж в інших регіонах. Стабілізувати вартість можна буде лише навесні, коли відкриють аграрні  сховища.

«Ціна на борщовий набір мусить підтримуватися на  стабільному рівні, однак із кожним днем кількість продуктів, що закладені на зберігання, зменшується. А витрати на їх зберігання зростають. Відтак говорити, що овочі подешевшають, не можна, та важливо, щоб не було суттєвого зростання ціни», – коментує начальник відділу маркетингу, виробництва продукції рослинництва Львівської ОДА Ігор Вус.

Востаннє суттєві стрибки цін на аграрному ринку в Україні були у 2010-11 рр.  А от дешевизну овочів торік можна пояснити високими врожаями. Та саме низькі ціни на їхні товари відбили в аграріїв бажання  повністю засівати та засаджувати поля. Як результат – знову подорожчання через дефіцит.

, що наприкінці січня - початку лютого виріс курс долара – у середньому він коштує 8,57 грн. А 6 лютого стався пік стрибка – долар «перейшов» межу у 9 грн.  Відтак  Національний банк України оголосив про зміну валютної політики та перехід на
 

Заміна «Хюндаїв» на крюківські поїзди. Хто заробить цього разу? – соцмережі

E-mail Print

© 2004-2013 Західна інформаційна корпорація

За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.

zik.com.ua

Фірми, наближені до регіонала Царьова, боргують 100 млн грн російському банку

E-mail Print

Фірми, наближені до народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова, мають щонайменше 106 млн гривень заборгованості перед російським «ВТБ Банком».

Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру судових рішень, пишуть

Зокрема, у грудні-січні Господарський суд Дніпропетровської області постановив стягнути з ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» на користь «ВТБ Банку» 45,06 млн гривень заборгованості (14,31 млн грн, 2,08 млн грн і 28,67 млн грн).

Ці кредити в основному отримувало ТОВ «Торговий дім «Марінель», а паперова фабрика виступила поручителем по них. Ще одним поручителем по одному з кредитів було ТОВ «Аста Еліт», з якого суд стягнув 28,67 млн гривень – така ж сума була стягнута з паперової фабрики.

Крім того, «ВТБ Банк» представив грошові вимоги до фірм з групи Царьова, що банкрутують: до «ТД «Марінель» – на суму 51,99 млн гривень, ТОВ «Виробниче підприємство «Папір» – 9,17 млн гривень.

Також банк вимагає повернення коштів від банкрутуючого ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», однак сума вимог наразі невідома.

Усі ці фірми ліквідуються за позовами своїх рідних фірм. До реєстру кредиторів банкрутів разом із російським банком увійшли лише рідні фірми.

Зокрема, фірма «ТД «Марінель» на початку лютого була визнана судом банкрутом за позовом ТОВ «Агрофірма «Дзержинець», якою керує мати Царьова – Ніна Василівна. Згідно із затвердженим реєстром кредиторів, ТД «Марінель» винне агрофірмі 42,65 млн гривень, «ВТБ Банку» – 51,99 млн гривень, ТОВ «Систем Транс-Буд» – 20,67 млн гривень і ТОВ «Люкс-НВ» – 5,6 млн гривень.

Процедуру банкрутства підприємства «Папір», поручителем по кредитних договорах у якого виступав «Дніпропетровський комп’ютерний центр», розпочало ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», заявивши вимоги на 408 тис гривень. Ще 12,28 млн гривень від підприємства хоче «Дніпропетровська паперова фабрика», і 9,17 млн гривень – «ВТБ Банк».

Нинішнім засновником фірм «Дніпропетровський комп’ютерний центр» і «Аста Еліт» є компанія «Хай Тек Груп Лтд» (Маршаллові острови). «Аста Еліт» прописана на вул. Каспійській, 2 у Дніпропетровську. Там же знаходиться Дніпропетровське обласне відділення Партії регіонів, яке очолював Царьов у 2005-2010 роках

Засновником ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика» і ТОВ «Майстер Капітал Менеджмент», які зареєстровані за однією адресою, є корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США).

У 2010-2012 роках корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США) була одним із засновників ТОВ «Торговий дім «Марінель». Раніше до складу засновників ТД «Марінель» входив сам Олег Царьов, його дружина Лариса Царьова, а також Ніна Башта з Кривого Рогу, з якою Царьов станом на 2008 рік були співзасновниками «Дніпропетровського комп’ютерного центру», і Віта Тимошенко, яка була директором «Дніпропетровської паперової фабрики».

Віта Тимошенко, яка є родичкою соратника Царьова екс-секретаря Дніпропетровської міськради Олександра Тимошенка, у 2006-2008 роках також була директором і співзасновником ТОВ «Виробниче підприємство «Папір». Одним із засновників ВП «Папір» був Олександр Клопов, який у 2008-2012 роках керував «Дніпропетровською паперовою фабрикою». Також він очолював ТОВ «Днепрохліб», яке, змінивши назву на ТОВ «Агростандарт Днепр», у листопаді 2013 року ліквідувалося.

Засновниками «Днепрохліб» раніше були корпорація «Хай Тек Груп Лтд» (США), а також Лариса Царьова.

Стосовно фірм «Систем Транс-Буд» і ТОВ «Люкс-НВ», які заявили до ТД «Марінель» вимоги на 26 млн грн, то їх заснувала одна людина – Олександр Кочергін. Після нього у «Систем Транс-Буд» засновниками стали Леонід Лук’янов, Олександр Даценко та Євген Шевцов.

Лук’янов раніше був директором ТОВ «Дніпропетровський комп’ютерний центр», а разом з Даценком – співзасновниками ТОВ «Аста Еліт».

У свою чергу Даценко також був одним із засновників фірми «Майстер Капітал Менеджмент. А Євген Шевцов є ліквідатором і розпорядником майна «Дніпропетровського комп’ютерного центру».

Page 1 of 232

  • «
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  5 
  •  6 
  •  7 
  •  8 
  •  9 
  •  10 
  •  Next 
  •  End 
  • »